Výlet ŠD do Kovozoo

V úterý dne 7. 5. jsme s dětmi z 2. a 3. oddělení školní družiny navštívili Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jedná se o jedinečné kovozoo, které se nachází na zajímavém a netradičním místě zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. Děti měly možnost vidět, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Kromě kovových zvířat jsme měli možnost zhlédnout exponáty z hasičské a průmyslové techniky, secí a žací stroje i věci, které již vymizely z našeho života. Po prohlídce kovozo jsme navštívili také místní Terárium, kde děti zhlédly atmosféru tropické džungle. I přes počáteční nepřízeň počasí se výlet velmi vydařil.

Veronika Vašíčková