Živá voda a Archeoskanzen Modrá

Dne 9. 5. 2024 navštívili žáci 6. A a 6. B archeoskanzen Modrá a unikátní akvárium Živá voda.

V archeoskanzenu mohli žáci vidět opevněné sídliště z doby Velké Moravy, které vzniklo na podkladě skutečných archeologických nálezů. Velmi zajímavá byla jednotlivá obydlí. Mohli jsme si prohlédnout hospodářské i církevní stavby včetně školy.

Vodní svět a přírodu na dosah nám nabídlo unikátní akvárium Živá voda. Skrze prosklený tunel jsme mohli pozorovat scenerie vodního světa tak, jak jej neznáme. Žáci se seznámili s naučnou zahradou plnou rozmanitých bylin, keřů a stromů typických pro biotopy Bílých Karpat a Chřibských vrchů. Dále jsme se mohli projít relaxační dřevěnou lávkou nad výběhem s majestátními pratury, živými svědky dávné historie…

Celkově jsme exkurzi zhodnotili jako velmi vydařenou včetně krásného slunečného počasí.

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková, Mgr. Lucie Chvatíková, Mgr. Lenka Bajerová