Projektová výuka ve výchově ke zdraví

,Největším bohatstvím člověka jsou lidské vztahy“ (Antoine de Saint Exepéry)

O tom se přesvědčili žáci 8. ročníků v rámci hodin výchovy ke zdraví, jejíž prostřednictvím se ochrana a podpora zdraví stává přirozenou součástí každodenního života školy. S tímto předmětem je pak neodmyslitelně spjato utváření hodnotných mezilidských vztahů založených na úctě, toleranci a empatii, stejně tak jako jednání a probuzení zájmu o globální problémy světa.

V rámci projektů a následných scének se žáci přesvědčili, že klíčovým předpokladem dobrých mezilidských vztahů a správného přístupu je především pozitivní vztah k sobě samému.

To, že mezilidské vztahy nejsou jen procházkou růžovým sadem, jsme se přesvědčili při řešení konfliktů, jenž k životu patří a je třeba s nimi počítat, učit se je řešit a poučit se z nich pro správné fungování mezilidských vztahů.

Zkrátka lidé patří mezi společenské bytosti. Kvalitní a pevné mezilidské vztahy jsou pro nás jednou z nejdůležitějších částí šťastného a zdravého života.

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková