Návštěva policejní služebny

Děti z 3. oddělení školní družinky navštívily služebnu Městské policie ve Valašském Meziříčí, kde jim pan strážník objasnil nejasnosti týkající se pravidel silničního provozu, společně si zopakovali důležitá telefonní čísla tísňového volání a také se dozvěděly, co je defibrilátor a k čemu se používá. Někteří žáčci besedu obohatili svými zvídavými dotazy. Na závěr jsme měli možnost sledovat, jak je při výkonu služby využíván městský kamerový systém, který slouží při dohledu veřejného pořádku a předcházení pouliční trestné činnosti. Strážníkům děkujeme za jejich poutavé povídání a příjemně strávené odpoledne.

Touto návštěvou jsme zahájili téma týkající se dopravní výchovy a základů první pomoci, které nás čekalo tento týden v našem oddělení školní družiny.