Hasík

Žáci 6. ročníku se již tradičně zapojili do programu Hasík. Jedná se o program systematické výchovy dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Jeho princip spočívá v předávání informací dětem samotnými hasiči, kteří znají problematiku požárů, dopravních nehod, ochrany obyvatelstva apod. nejlépe. Dvakrát během roku navštívili příslušníci hasičského záchranného sboru Valašské Meziříčí naše žáky ve škole, kde jim předávají základní informace k této problematice. Poslední setkání výukového programu se odehrálo v červnu přímo na hasičské stanici Valašské Meziříčí, kde se hasiči formou praktických ukázek zaměřují na hasičskou výstroj a výzbroj, správné používání telefonní linky tísňového volání nebo na to, jak vypadá samotný výjezd HZS. Tato část programu patří mezi nejoblíbenější a žáci si odnáší spoustu zajímavých zážitků.