Projektový den „Z pohádky do pohádky“

Ve čtvrtek 12. 9. 2024 proběhlo na naší škole projektové odpoledne pro předškoláky s názvem ,,Z pohádky do pohádky aneb jak začíná nový školní rok“.  Bohatý odpolední program pro děti z mateřských školek připravovali naši žáci z druhého stupně, kteří předškoláčky celým pohádkovým odpolednem provázeli. V prostorách naší školy bylo vytvořeno celkem 13 pohádkových stanovišť, z nichž každé mělo své specifické zaměření. U vchodu vítal děti krtek se svými kamarády. S Bobem a Bobkem si předškoláčci vyzkoušeli jejich oblíbenou rozcvičku. S Karkulkou jsme se podívali na třídění rostlin dle ročního období. S Locikou jsme se vydali na cestu kolem světa. Pomoc při určování zvířat uvítali Mimoni. S problematikou třídění odpadů seznámila děti Popelka, zato Sněhurka a sedm trpaslíků ukazovali dětem rozličné krásy jejich pokladů – různých druhů minerálů. Spletitou síť plnou různorodých pohybových úkolů si pro děti připravil Spiderman. Olaf a Sven z Ledového království děti požádali o pomoc se zničením ledové příšery u zámku královny Elzy. U perníkové chaloupky si děti mohly vyrobit buton, který si na památku odnesly domů. Kromě výše zmíněných stanovišť jsme dále mohli navštívit pařezovou chaloupku s Křemílkem a Vochomůrkou, Kocoura v botách, nebo například Gargamela, který se snažil, aby Šmoulové nenašli cestu do své vesničky……..

Celé odpoledne probíhalo velmi dobře. Akci provázela příjemná a přátelská atmosféra. Všem žákům 2. stupně, kteří se podíleli na organizaci odpoledne pro děti z mateřských školek, velmi děkujeme! Důležitý úkol, jímž bylo provést své mladší kamarády odpolednem plným čar a kouzel, zvládli na jedničku…

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková