Druháčci z Vyhlídky na akci BESIP

Ve čtvrtek 26.9. se žáci 2.B a 2.C ZŠ Vyhlídka vydali na nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, kde na ně čekalo spousta zajímavostí. Prohlédli si hasičské auto a jeho vybavení, pan hasič jim pomocí obrázků přibližoval situace, ve kterých se člověk může ocitnout. Pan policista zase dětem ukázal různé policejní pomůcky – jako odchytové tyče, ochranný štít, ale také jim zapůjčil brýle, které simulovaly vidění člověka pod vlivem návykových látek. Paní záchranářka děti vyzkoušela ze znalostí první pomoci. Děti pobavilo skládání obřího puzzle s bezpečnostní tématikou, ale také povídání si o dopravních situacích, které děti zvládly na jedničku a byly pochváleny za své znalosti.

Mgr. Alena Ešlerová