Exkurze přírodovědného kroužku

Mladí přírodovědci naší školy absolvovali ve středu 2. října svou první společnou exkurzi. V malebném městečku Štramberk navštívili soukromou Aqua Terra ZOO, kde si z bezprostřední blízkosti prohlédli nejrůznější tropické živočichy. Překvapením byl šedesátikilogramový albín krajty mřížkované, měřící 3,5m nebo smrtelně jedovaté pralesničky strašné.

Dalším programem byla návštěva soukromé pekárny U Káči. Zde se děti dozvěděly historii pečení štramberských uší, vyzkoušely si pekařskou práci a nakonec si upekly vlastní štramberské ucho.

Poslední zastávkou byla záchranná stanice v Bartošovicích u Nového Jičína. Po prohlídce stálé expozice děti nahlédly i do venkovních voliér s handicapovanými ptáky, kterým vévodila samice orla skalního.

Přestože nám počasí příliš nepřálo, všechny programy si děti s nadšením užily a domů se vracely spokojené a s úsměvem na tváři.